AKTUALITY

Švajčiarsko vydalo novú bankovku 200 frankov

11.09.2018

22. augusta uviedla Národná banka Švajčiarska do obehu novú bankovku 200 frankov (175 eur). Toto bude štvrtá z novej a inovovanej série, bankovky 50, 20 a 10 frankov už na ulici nejaký čas. Nasledujúce bankovky ktoré doplnia novú sériu, budú séria 1000, v marci 2019 a séria 100, na jeseň roku 2019.

Inšpiráciou pre novú sériu bankoviek je "veľa aspektov Švajčiarska". Každá nominálna hodnota predstavuje niečo typické pre švajčiarsku charakteristiku, ktorá je graficky znázornená na bankovkách.Námet pre 200 frankov sa zameriava na vedeckú stránku Švajčiarska. Vyjadrujú ju v novej sérii ruka a zemegule, ktoré sa objavujú vo všetkých denomináciách.

Nové bankovky spĺňajú tradičné švajčiarske bezpečnostné normy pre svoju menu. Majú veľa bezpečnostných opatrení, niektoré nové, iné zaužívané. S využitím rôznych technológií sú tieto funkcie začlenené do inovatívneho trojvrstvového substrátu (Durasafe®). Nová séria ponúka jedinečnú kombináciu komplexných bezpečnostných prvkov a sofistikovaného dizajnu, čo sťažuje falšovanie.

 

najnovšie 5 | všetky | späť na úvod

Nájdete nás na Facebooku